Lakosság-állat konfliktushelyzetek és megoldási javaslatok
Meg kell tanulnunk együtt élni a vadon élő állatokkal. Sok esetben az ember tájátalakító, élőhelyromboló szerepe vagy éppen pusztító tevékenysége miatt költöztek ezek a fajok a településekre.
Varjak, varjúkolóniák
A telepesen költő vetési varjak hangoskodásukkal és a telep környékét beszennyező ürülékükkel zavarják leginkább az embereket. Szinte minden varjútelep környékén felmerül pár ott élő lakó részéről a kolónia, fészkek megszüntetésének igénye.
Fecskék, fecskefészkek, denevérek
Gyurgyalag és a méhészek
A színpompás gyurgyalag fokozottan védett madár. Május elején érkezik vissza az afrikai költőterületéről. Homokbányák, folyó menti partfalak, homokos, löszös mélyutak bevágásaiban, árkok oldalaiban maga mélyíti ki fészkelőüregét.
Falrongáló harkályok
Magyarországon középületek és magánházak utólagos hőszigetelése az 1970-es, 1980-as évektől kezdett elterjedni. Napjainkban pedig már az új építésű épületek esetében az építésügyi előírások kötelezően kérik az energiatakarékos szerkezetek kivitelezését.
Parlagi galambok
A ma is vadon élő szirti galamb domesztikált változata a parlagi galamb, amelynek kivadult egyedei ma már milliószámra élnek világszerte a településeken.
Szúnyoggyérítés
Magyarországon több mint 50 csípőszúnyogfaj él, de a klímaváltozás hatására megjelenhetnek új fajok is a hazai faunában.
Lakosság-állat konfliktushelyzetek és megoldási javaslatok - teszt
Ellenőrizd tudásodat.